Klaipėdos regiono inžinerinės, IT įmonės bei aukštosios mokyklos pristatė moksleiviams ateities inžineriją

Birželio 10-14 dinomis, jau antrus metus iš eilės, moksleiviai aplankė Klaipėdos regiono inžinerines ir IT įmones bei aukštąsias mokyklas.  Profesinio orientavimo projektą „Ateities inžinieriai“, kuriuo siekiama moksleivius paskatinti rinktis  inžinerines ir informacinių technologijų (IT) studijas, organizavo Klaipėdos miesto vystymo agentūra „Klaipėda ID“ . Projekte dalyvavo daugiau nei 200 moksleivių.

Šiais metais prisijungė ir žinomiausios Klaipėdos IT įmonės

Vertinant nuolat augantį IT darbuotojų poreikį rinkoje ir profesines perspektyvas, šiemet prie projekto prisijungė ir programinės įrangos kompanija „Iamus“, skaitmeninės rinkodaros startuolis „Whatagraph“, išmanią vertimo sistemą plėtojantis startuolis „Interactio“, informacinių technologijų įmonė „Creative Partner“ ir viena moderniausių bendradarbystės erdvių Lietuvoje – „Lighthouse“.

„Manau, kad „Ateities inžinieriai“ – puiki iniciatyva, kuri leidžia moksleiviams prieš priimant svarbius sprendimus dėl karjeros išgirsti iš pirmų lūpų, kaip viena ar kita karjeros galimybė realiai atrodo. Vizitų metu mes pasakojome, kad esame įdarbinę pusę etato dešimtoką moksleivį, vadinasi, pamokos ir būreliai nėra tokia bloga mintis, jei nori siekti, pavyzdžiui, programuotojo karjeros. Po pristatymo keli moksleiviai kreipėsi dėl galimybės įsidarbinti į mūsų įmonę”, – sakė Henrikas Urbonas, startuolio „Interactio“ įkūrėjas ir vadovas.

Moksleiviai vizitų metu turėjo galimybę iš arčiau susipažino su programuotojo profesija bei sužinoti, kaip pasirengti juo tapti dar mokantis mokykloje.

„Kalbėjome apie tai, kodėl yra smagu dirbti technologijų srityje, kokie pliusai ir minusai, kiek gali tikėtis uždirbti ir ką gali daryti jau dabar, kad atėjus laikui darbdavys rinktųsi tave, o ne Joną ar Ugnę iš 9A“, – pasakojo Startuolio „Whatagraph“ verslo operacijų vadovė Giedrė Dubiševaitė.

Tradicinės inžinerinės įmonės gimnazistus supažindino su karjeros galimybėmis

Antrus metus iš eilės projekte dalyvavo Klaipėdos regiono inžinerinės įmonės: „Orion Global Pet“, „Bega“, „Mars Lietuva“. Organziacijų atstovai ne tik pristatė įmones bei vykdomą veiklą, bet ir supažindino su jose dirbančiais inžinieriais.

„Ekskursijos metu prie mūsų prisijungė ir kolegos iš technikos skyriaus, kurie pasidalino savo istorijomis, atsakydami į klausimus, kodėl pasirinko inžinerinius mokslus ir kaip jiems sekasi teorines žinias pritaikyti praktikoje bei augti, kaip šios srities specialistams”, – pasakojo „Mars Lietuva“ personalo specialistė Monika Benikaitė.

Pasak Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generalinio direktoriaus Laimono Rimkaus, jaunuoliams, pasirenkantiems inžinerines studijas, atsiranda realių galimybių realizuoti save ir kurti Klaipėdoje populiarioje jūrinėje industrijoje.

„Mūsų įmonė vadovaujasi pozicija, jog ne visada geriausios technologijos yra tik įsigyjamos – labai dažnai jas kuriame patys. Esame pastebėję, kad kompanijoje sudaromos galimybės kurti vilioja jaunus specialistus. Jie jaučia, kad esame ne tik paprasti paslaugos atlikėjai, bet kartu kuriame pridėtinę vertę“, – teigia L. Rimkus.

Klaipėdos aukštosios mokyklos pristatė inžinieriaus profesiją

Projekte dalyvavusios Klaipėdos aukštosios mokyklos – Klaipėdos universitetas, Aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Socialinių mokslų kolegija – interaktyviomis ekskursijomis kvietė moksleivius pasirinkti inžinerijos ar IT studijų programas.

„Moksleiviams buvo pristatyta plačios aprėpties ateities inžinieriaus profesija, taip pat – Klaipėdos universiteto Informatikos ir statistikos katedros mokslininkų darbai, vykdomi projektai, pademonstruotos Išmaniųjų valdymo sistemų, Signalų ir kompiuterinės regos inžinerijos, Informacinių sistemų inžinerijos laboratorijos. Moksleiviai savo jėgas išmėgino praktiškai atlikdami trimačio projektavimo ir 3D spausdinimo užduotis“ – pasakojo Klaipėdos universiteto Informatikos ir statistikos katedros docentas, informatikos inžinerijos programų vadovas Mindaugas Kurmis.

Birželio 10–14 dienomis Klaipėdos įmones bei aukštąsias mokyklas aplankė 13 grupių su daugiau nei 200 moksleivių iš 6 mokyklų. Pasibaigus vizitams moksleiviai minėjo, kad  jiems labiausiai patiko apsilankymai laboratorijose, susitikimai su studentais, kurie pasidalino įspūdžiais apie studijas, pažintis su įvairiomis technologijomis, eksperimentais ir išmaniaisiais prietaisais.

Apie „Ateities inžinierius“

Sėkminga „Ateities inžinierių“ projekto idėja buvo inicijuota „Investuok Lietuvoje“ programos „Kurk Lietuvai“ komandos, kuomet vizitai buvo organizuojami tik Vilniuje ir Kaune. Nuo praėjusių metų prie iniciatyvos prisijungė „Klaipėda ID“, pasiūlydama vizitus į Klaipėdos aukštąsias mokyklas ir inžinerines įmones. Ši iniciatyva tampa tradicija Klaipėdoje, todėl šių metų rudenį projektas „Ateities inžinieriai“ bus organizuojamas vėl.

 

Parengta pagal „Klaipėda ID“ pranešimą spaudai.