Aplankyk

Klaipėdos regionas – Baltijos jūros vėjai ir bangos, nuostabi gamta ir tradicijos
KLAIPĖDOS REGIONAS – BALTIJOS JŪROS VĖJAI IR BANGOS, NUOSTABI GAMTA IR TRADICIJOS

Lietuvos Baltijos jūros pakrantė, be abejonės, yra viena gražiausių visoje Europoje. Balto smėlio paplūdimiai pereina į kopas, o gaivinantys pušynai atskiria paplūdimius nuo kurortų gyvenviečių. Baltijos jūros pakrantė yra nusėta ypatingu jos turtu – gintaru, o ir patys Lietuvos pajūrio kurortai atrodo tarsi gintariniai karoliai – čia kiekvienas miestas arba gyvenvietė, kaip „saulės akmuo“, turi tik jiems būdingą savitą švytėjimą.

Neįtikėtini kraštovaizdžiai, šaunūs nuotykiai ir draugiški vietiniai gyventojai yra arčiau, nei manote. Visa tai rasite čia – Klaipėdos regione!

Žavingi miestai

Klaipėda – šalies jūros vartai – didžiausias Vakarų Lietuvos pramonės ir kultūros centras, vienas sparčiausiai besivystančių šio krašto miestų. Lietuvos uostamiestis yra seniausias miestas Lietuvoje, žavingas ištisus metus. Keliaudami mažomis senamiesčio gatvėmis, rasite daug puikių kavinių, muziejų, galerijų ir vietinių restoranų.

Šiltuoju metų laiku Lietuvos vasaros sostine tampa Palanga – čia verda gyvenimas, poilsiautojai patenka į įvairiausių pramogų ir kultūrinių renginių sūkurį. Vėsiuoju laiku kurortas skendi pušynų žalumoje – ir tampa puikia vieta konferencijoms bei seminarams arba sveikatai gerinti gydyklose, veikiančiose visus metus.

Ieškantys dvasingo poilsio, turėtų aplankyti Kretingą – miestą, kuriame įsikūrę net penki vienuolynai, todėl dar vadinamą mažuoju Vatikanu.

Neatrastas nuostabios gamtos ir kultūros perlas

Kuršių nerija – UNESCO pasaulio gamtos paveldo objektas – tikras stebuklas, sukurtas smėlio, vėjo ir žmonių tarp dviejų vandens stichijų. Gražuolės kopos iš balto skraidančio smėlio, siautėjančios kartu su vėju; nurimusios, palaidojusios per dešimt kaimų Pilkosios (Mirusios) kopos; žali kalnai, apaugę senu mišku. Romantiškos gyvenvietės, išlaikiusios senąjį žvejų architektūros stilių, harmoningai dera su gamta.

Visiškai kitaip atrodo rytinė Kuršių marių pakrantė. Nemuno delta, turtinga žuvų, pakeri vešlios laukinės gamtos grožiu, gyvūnų ir augalų gausa. Senuose žvejų kaimuose – Rusnėje, Mingėje, Kintuose ir Drevernoje – kvepia rūkyta žuvimi.

Jei norite daugiau veiksmo, tada kaitavimo ir vėjo rojus „Svencelė“, esanti netoli Drevernos, yra tai, ko ieškote!

O Šilutės rajonas yra viena iš nedaugelio vietų Europoje, kur potvynių metu Nemunas užtvindo didžiules pievų, pelkynų ir miškų plotus, tad čia gamta ir žmogus per šimtmečius prisitaikė prie nuolatinių pokyčių. Kuršių marių bei Nemuno krantai – tai neįtikėtina ir nuostabi paukščių karalystė!

Ieškantys dar daugiau civilizacijos nepaliestų gamtos kraštovaizdžių, aplankykite Skuodo rajoną – neatrastą perlą, apsuptą devynių gamtos draustinių bei išsaugojusį pagoniškas Baltijos šalių šaknis.

Turistiniai maršrutai Klaipėdos regione
Sekite mus ir sužinokite daugiau apie Klaipėdos regioną