Antgamtiniai peizažai

Žygio metu mobiliojo telefono išjungti nebūtina. Nors rekomenduojama. Nes geriausias pokalbis vis tiek įvyks – su savimi. Kur dar vidinį balsą išgirsite aiškiau, jei ne Žemaitijos gamtoje, saugančioje nuo miestų triukšmo, atveriančioje kitą – turtingą baltų mitologinės fantazijos pasaulį.

„Antgamtiniai peizažai” – tai laukinės gamtos apsuptas maršrutas po Kretingos, Skuodo rajonų apylinkes. Keliaudami pamatysite industrijos nepaliestą kraštą – akmenuotą kraštovaizdį, atrasite sąryšį su gamta, susipažinsite su vietinių bendruomenių istorijomis ir tradicijomis bei unikalia baltų mitologija, dalyvausite edukacinėse programose, nakvosite jaukiose kaimo gyventojų sodybose.

  • Maršrutą galima rinktis įveikti pėsčiomis, dviračiu arba automobiliu.
  • Kasdien planuojama nukeliauti po 20–25 km, pilno maršruto atstumas: 110 km.
  • Pilno maršruto trukmė yra 4 dienos (trukmę galima keisti pagal norimų aplankyti objektų skaičių).
  • Maršrutas tinkamas keliauti pavieniams asmenims, su šeima ir grupėms.
  • Maršrutas draugiškas gyvūnams.
  • Siūlome keliauti savarankiškai arba su lydinčiu gidu.
Kontaktai maršruto užsakymui

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras

  Turgaus g. 7, Klaipėda 91247

  +370 46 412186, mob. +37068752051

  tic@klaipedainfo.lt

Sužinokite daugiau apie Baltijos jūros regioną
logo_white
Pine_tales_marskineliai_a4_spauda_mazas

LANKYTINI MARŠRUTO OBJEKTAI

Žemdirbio muziejus – čia rąstinėse klėtyse eksponuojami senoviniai įrenginiai, prietaisai, įrankiai, baldai, namų apyvokos reikmenys. Atskirai demonstruojami motociklai, o šalia veikiančioje kalvėje galima išbandyti kalvio amatą.

Truikinų šaltinis – tarp dviejų skardžių 5 – 6 metrų skersmens duburyje yra dvi versmės: viena gelsvai rusva, kita šviesiai pilkšva. Pilkosios versmės „akis” apie pusantro metro pločio, kita beveik dvigubai platesnė.

Apuolės piliakalnis – Luobos upės ir Brukio upelio santakoje esantis 10 m aukščio piliakalnis paskelbtas archeologijos paminklu, istoriniu – landšaftiniu draustiniu ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą.

Mosėdžio miestelis – vienas gražiausių, tvarkingiausių, labiausiai turistų lankomų Žemaitijos miestelių, dar vadinamas „Akmenų sostine“. Akmenų gatvėje stovi namas, kuriame 1895–1898 m. gyveno rašytojas, kunigas, aktyvus lietuvybės puoselėtojas Juozas Tumas – Vaižgantas. Tik atvykę į Mosėdį ir vaikštinėdami po jį, pajusite paprasto akmens žavesį, akmens ir augalų harmoniją, pasisemsite žemaitiškos stiprybės, kantrybės ir ryžto.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus – čia eksponuojama uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pusbrangių akmenų) kolekcijos. Muziejaus parko teritorija – rekreacinė zona. Slėnyje – akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis

Šilalės kūlis – tai 5 pagal dydį akmuo Lietuvoje. Šioje teritorijoje yra net trys dėmesio verti akmenys: Šilalės kūlis, dubenėtasis akmuo ir aukuro akmuo –  pagoniškos šventyklos palikimas, gamtos ir archeologijos paminklai.

Senųjų amatų centras – čia susipažinsite su juodąja keramika – seniausiu molio degimo būdu. Lietuva viena iš nedaugelio šalių išlaikiusi šio amato tradiciją iki mūsų dienų. Rankomis lipdyti ir žiesti puodai, puodynės, vazos, ąsočiai ir kt. yra dekoruoti laikantis senosios tradicijos – saikingai, lietuviškais, baltiškais ornamentais.

Šauklių riedulynas – „Šauklių tundra“ vadinamas kadagynas, kraštovaizdžio draustinis, kuriame saugomas unikalus vietovės landšaftas: prieš 12–13 tūkstančių metų, slenkant ledynams, iš Švedijos, Vakarų Suomijos, Baltijos jūros dugno uolienų klodų atnešti rieduliai. Čia auga 125 rūšių augalai, tarp jų – 6 m. aukščio kadagiai. Galėsite pasivaikščioti pažintiniu gamtos taku.

Kulalių skaldyklos riedulynas – čia yra buvusi akmenų sprogdykla, kurioje pamatysite nesusprogdintus riedulius. Teritorijoje aptinkamos ypač vertingos visos Europos mastu augalų buveinės, todėl riedulynas yra įtrauktas į ekologinį „Natura 2000“ teritorijų tinklą, kaip buveinių apsaugai svarbi teritorija.

Orvidų sodyba – tai vieta skirta visiems ieškantiems ramybės kampelio, oazės, kurioje galėtų pažinti bei atrasti save. Sodybos muziejuje pamatysite menininkų darbus iš akmens ir medžio, didelę senovinių daiktų kolekciją, tarp jų netgi tanką. Kiekvienas muziejaus akmuo yra kažkuo ypatingas, žadinantis apmąstymus apie gyvenimą ir amžinybę.

Imbarės piliakalnis – įrengtas Salanto ir Pilsupio santakoje. Tai vienas ankstyviausių ir gražiausių Vakarų Lietuvos piliakalnių.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus – tai Žemaičių vyskupo, vieno žymiausių 19 a. lietuvių intelektualų, rašytojo, istoriko, politiko, aktyvaus visuomenininko, blaivystės ir knygnešystės organizatoriaus memorialinis muziejus.

Kartenos piliakalnis – nuo legendomis apipinto piliakalnio atsiveria įspūdingas vaizdas: Kartenos miestelis, Minijos vingis ir slėniai.

Baltų mitologijos parkas – čia susipažinsite su Baltų (Aisčių) grupės tautų mitologija, pamatysite mitologinių dievybių skulptūras, pajusite senovinę pasaulėžiūrą ir pasivaikščiosite miško teritorijoje esančiais piramidės formos pažintiniais takais.

Naujienų prenumerata

Nepraleiskite svarbių Klaipėdos regiono naujienų prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.  


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą ir el. paštą), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau KlaipedaRegion.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X
Naujienų prenumerata