Malonūs nuovargiai

Labos nakties, ramaus miego. Tai geriausia, ko galima palinkėti kelionės šiuo maršrutu išvakarėse. Jau kitą dieną tingaus poilsio valandos virs jūsų raumenų energija, kuri suks kilometrus vaizdingais sausumos, marių ar jūros keliais. Pajūrio miestelius čia keis laukinė gamta, o sveiką kūno nuovargį – didelis malonumas.

„Malonūs nuovargiai“ – tai aktyvus vandens turizmo maršrutas po Klaipėdos, Palangos ir Neringos apylinkes, Šilutės ir Klaipėdos rajonus. Keliaudami pažinsite Lietuvos pajūrį ir galėsite mėgautis įvairiausiomis pramogomis: dviračiais, irklentėmis, banglentėmis, baidarėmis, kanojomis, jėgos aitvarais, kalnų riedlentėmis, o gal tiesiog ramiu pasivaikščiojimu pėsčiomis. Kvapą užgniauš įkvepiančios Baltijos jūros ir Kuršių marių horizontų panoramos.

  • Pilno maršruto atstumas: 110 km.
  • Pilno maršruto trukmė yra 4 dienos (trukmę galima keisti pagal norimų aplankyti objektų skaičių).
  • Maršrutas ypač tinka komandos formavimo ar draugų išvykai. Taip pat tinkamas keliauti pavieniams asmenims, su šeima ir grupėmis.
  • Maršrutas draugiškas gyvūnams.
  • Siūlome keliauti savarankiškai arba su lydinčiu gidu.
Kontaktai maršruto užsakymui

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras 

  Turgaus g. 7, Klaipėda 91247

  +370 46 412186, mob. +37068752051

  tic@klaipedainfo.lt

Sužinokite daugiau apie Baltijos jūros regioną
logo_white
Pine_tales_marskineliai_a4_spauda_mazas

LANKYTINI MARŠRUTO OBJEKTAI

„Sea Paradise“ – irklenčių ir banglenčių mokykla, hostelis. Mokyklos įkūrėjai – sertifikuoti VDWS (Tarptautinė instruktorių ir mokyklų asociacija vandens sporto srityje) ir ASI (Australijos banglenčių, irklenčių akademija) irklenčių instruktoriai. Palangoje įkurtas „Surf” hostelis teikia apgyvendinimo paslaugas žmonėms mėgstantiems laisvę, naujas pažintis, bangas ir vėją.

„Melt in Palanga“ –  šiuolaikiški ir stilingi svečių namai, įsikūrę vasaros sostinėje – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Jūs turėsite galimybę rinktis iš 18 skirtingų dviviečių, triviečių bei apartamentų tipo kambarių. Aktyvaus poilsio mėgėjus džiugins šalia įsikūręs „Palangos vasaros parkas“, mini golfas, dviračių, velomobilių nuomos paslaugos.

„Kurortų pramogos“ – teikia kokybiškų ir patogių dviračių, velomobilių, motorolerių bei elektromobilių nuomos paslaugas laisvalaikiui Palangoje. Taip pat organizuoja renginius, ekskursijas, vykdo įvairius pramoginius projektus.

Pajūrio regioninio parko direkcija ir lankytojų centras – tai pajūrio gamtos oazė tarp Klaipėdos ir Palangos. Čia galėsite ne tik susipažinti su gamtiniu bei kultūriniu parko paveldu, žemyninio pajūrio gyvenviečių bei gyventojų verslų savitumu, bet ir pasitikrinti savo žinias apie pajūrio žuvis, augalus bei gyvūnus ir jų gyvenamąsias buveines.

„Karkelbeck No. 409“ – kempingas ir svečių namai, įsikūrę 90 metrų nuo jūros kranto. Čia jūsų laukia ramybė su ošiančia jūra pro pravirą langą, lietuviška pieva pilna žydinčių laukinių gėlių, senas ąžuolas ir miškas, takelis per upelį iki jūros, Baltijos bangos ir smėlis, gydantis mėlynasis molis, sveikatinimo paslaugos ir edukacijos, išskirtinis aktyvus laisvalaikis, jauki ir patogi namų aplinka vakare.

Olando kepurė – tai 24,4 m skardis, nuo kurio atsiveria Baltijos jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olandų kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje.

„Wet Waim Adventure Company“ – apgalvoti ir kruopščiai atrinkti maršrutai kanojomis po Lietuvos nacionalinius parkus. Pamatysite įspūdingiausius krištolo skaidrumo ežerus, upes, nepakartojamus laukinės gamtos ir kitus vaizdingus kampelius, kurių Klaipėdos regione – gausybė. Keliausite aukščiausios kokybės rankų darbo kanojomis su profesionalia įranga ir patyrusiais gidais.

„Du ratai“ – kokybiškos dviračių nuomos paslaugos Klaipėdoje ir kelionių dviračiais paketai. Klaipėdos dviračių nuomos centras siūlo 300 dviračių išvykoms su draugais ir šeima, turistinių grupių ir įmonių kolektyvų kelionėms populiariausia Lietuvoje pajūrio dviračių trasa bei kitais maršrutais.

Smiltynės Jachtklubas lyg priebėga norintiems pailsėti nuo civilizacijos triukšmo, nors Klaipėda ir miesto pramogos – visai čia pat, kitoje marių pusėje, per kurias kelia keltai ir vandens taksi. Mėgstate pasyvų poilsį – mėgaukitės saule ir  jūra plačiuose ir švariuose Kuršių nerijos paplūdimiuose, ragaukite gardžiausius patiekalus komplekso restorane, stebėkite praplaukiančias jachtas ir didžiulius lainerius. Mėgstate aktyvų poilsį? Smiltynės Jachtklubo kompleksas siūlo įvairiausių pramogų ir paslaugų savo svečiams. Viskas vienoje vietoje – viešbutis, restoranas, erdvės renginiams ir uostas.

Neringavienas gražiausių kurortų Lietuvos pajūryje, esantis Kuršių nerijoje – siaurame pusiasalyje, skiriančiame Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Į Neringą galima patekti iš Lietuvos uostamiesčio Klaipėdos keltu persikėlus per Kuršių marias. Neringos miestas – tai pats ilgiausias (apie 50 km) ir labiausiai į vakarus nutolęs miestas Lietuvoje, jungiantis Kuršių nerijos dalies gyvenvietes – Juodkrantę, Pervalką, Preilą, Nidą. Kuršių nerija – UNESCO pasaulio paveldo sąraše.

„Irklakojis“ – aktyvios pramogos ir renginiai Lietuvos pajūryje: buriuokite vėjaračiais ir ledrogėmis, keliaukite kanojomis, pėsčiomis ar dviračiais, mėgaukitės irklenčių, e-riedlenčių ir kitomis paslaugomis. Visos pramogos yra draugiškos gamtai bei skatina ekologišką, aktyvų ir patirtinį gyvenimo būdą.

Ventės ragas (ornitologijos stotis ir švyturys) – tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas, pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Ventės rage įsteigta ornitologinė stotis, muziejus ir lankytojų centras. Rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, todėl Ventės ragas – ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Pirmasis medinis švyturys Ventės rage buvo pastatytas dar 1837 m. Jis buvo apšviečiamas alyva kūrenama lempa. Dabartinis raudonų plytų mūrinis švyturys pastatytas 1852 m, jo aukštis yra 11 metrų. Ventės rago švyturys vienas iš nedaugelio Lietuvos švyturių, į kurį leidžiama laisvai įlipti ir pasižvalgyti.

Poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė” – tai ramybės oazė ant Kuršių marių kranto vaizdingame Ventės rago pusiasalyje. Galėsite apsistoti viešbutyje arba kempinge, restorane paragauti skanių žuvies ir kitų patiekalų, o vasaros sezonu persikelti į Nidą bei užsisakyti papildomų pramogų.

Svencelė – tai buriuotojų jėgos aitvarais Meka, įsikūrusi Kuršių marių pakrantėje ir gamtos draustinių apsuptyje. Tai unikali vandens sporto oazė, kurioje kiekvienas gali mokytis „suvaldyti vėjus“ ir atsipalaiduoti.

Drevernos apžvalgos bokštas – 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria nepakartojami vaizdai į Kuršių marias, Kuršių nerijos Pilkąsias arba kitaip vadinamas Mirusiais kopas.

Drevernos mažųjų laivų uostas – senajame žvejų kaimelyje esantis, vandenų apsuptas uostas. Šiuo metu uoste veikia kavinė, kempingas (18 aštuonviečių medinių poilsio namelių, 22 kemperių aikštelės su prisijungimais prie vandens, elektros, nuotekų), teikiamos vandens pramogos, laivų, valčių, vandens dviračių nuoma.

Klaipėdos miestas – tai seniausias ir trečias pagal dydį Lietuvos miestas ir vienintelis jūrų uostas. Anot poetės A. Miegel, Klaipėda – tai „spindinčio vandens šalis“ – čia teka Danės upė, o Kuršių marios ir Baltijos jūra atveria pasauliui kelius. Pasivaikščiodami siauromis Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis, rasite daugybę jaukių kavinių ir vietinių restoranų, muziejų, galerijų ir kitų pramogų.