Klaipėdos regionas nepritaria Pietų Baltijos bendradarbiavimo programos sujungimui

Klaipėdos regionas nepritaria Europos Komisijos siūlymui stambinti ir jungti šiuo metu veikiant teritorinio bendradarbiavimo programas. Spalio 29 d. vykusiame Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdyje buvo pritarta Euroregiono “Baltija” parengtai pozicijai dėl Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos išsaugojimo.

Šilutėje vykusio posėdžio metu asociacijos “Klaipėdos regionas” vykdančioji direktorė Klaudija Kionies tarybos nariams pristatė asociacijos „Klaipėdos regionas“, kartu su Euroregiono „Baltija“ parengtą poziciją dėl Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos išlikimo naujajame Europos Sąjungos finansavimo periode. Pozicija buvo parengta reaguojant į pateiktus Europos Komisijos siūlymus. Klaipėdos regiono plėtros taryba patvirtino parengtą poziciją dėl Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos, kaip atskiro Europos teritorinio bendradarbiavimo instrumento, išlikimo ir griežtai nepritaria Europos Komisijos siūlymui sujungti Pietų Baltijos bendradarbiavimo programą su Centrinės Baltijos programa.

Poziciją rengusių ir pasirašiusių regionų nuomone, šių dviejų programų jungimas nėra efektyvus sprendimas, nes programų teritorijos plėtra susilpnins tarpsieninio bendradarbiavimo efektą ir galimybes ir duos pagrindą atsirasti naujai į tarptautinį mastą orientuotai programai. Taip pat šis žingsnis susilpnins galimybes ir priemones tiesiogiai spręsti tarpsieninių regionų gyventojams aktualias problemas ir klausimus bei, tikėtina, sumažintos vietos savivaldų, regionuose esančių įstaigų ir įvairių organizacijų svarbą ir galimybes dalyvauti projektuose.

Naujienų prenumerata

Nepraleiskite svarbių Klaipėdos regiono naujienų prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.  


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą ir el. paštą), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau KlaipedaRegion.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X
Naujienų prenumerata