SVARBI INFORMACIJA: GYVENIMAS IR DARBAS KARANTINO RĖŽIMU

COVID-19 viruso plitimas – didžiulis iššūkis tiek mūsų sveiktos sistemai, tiek savivaldai, tiek ir vietos bendruomenėms. Atsižvelgiant į esamą šalies situaciją, nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 d. visoje Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris ženkliai pakoregavo visų šalies gyventojų įpročius ir gyvenimą.

Karantinas ir COVID-19 viruso plitimo prevencijos priemonės koreguoja ir Klaipėdos regiono savivaldybių darbą bei klientų aptarnavimo galimybes. Karantino metu visos regione esančios valstybės ir savivaldybės institucijos, įstaigos ir organizacijos (tarp jų ir asociacija “Klaipėdos regionas”) koreguoja gyventojų aptarnavimą bei paslaugų teikimą, kuris karantino laikotarpiu bus vykdomas maksimaliai paslaugas teikiant nuotoliniu būdu ir siekiant vengti tiesioginio kontakto.

KLAIPĖDOS REGIONO SAVIVALDYBIŲ KONTAKTAI KARANTINO RĖŽIMO METU:

Klaipėdos miesto savivaldybė

 • Savivaldybės administracija: El. p. info@klaipeda.lt, Tel. (8 46) 39 60 66
 • Konsultacijos dėl savivaldybės suteikiamų patalpų saviizoliacijai (visą parą): Tel. +370 640 93342

Klaipėdos rajono savivaldybė

Kretingos rajono savivaldybė

Neringos savivaldybė

Palangos miesto savivaldybė

 • Savivaldybės administracija: el. p. vienas.langelis@palanga.lt; Tel. (8 460) 48705
 • Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorė – Savivaldyės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė, Tel. +370 684 54837

Skuodo rajono savivaldybė

 • Savivaldybės administracija: el. p. savivaldybe@skuodas.lt, Tel.(8 440) 73 932
 • Dėl rekomendacijų, draudimų, ribojimų karantino metu – Skuodo rajono savivaldybės meras P. Pušinskas, tel. +370 687 78 492
 • Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Ž. Ramanavičius, tel. +370 683 51 031
 • Asmenims, kuriems reikalinga saviizoliacija, tačiau neturima tam sąlygų: Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, atsakinga už civilinę saugą Skuodo rajono teritorijoje Edita Jautakienė, Tel. +370 614 96 176
 • Savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas) Paulius Poškys, Tel. +370 616 41 132

Šilutės rajono savivaldybė

 • Savivaldybės administracija: el. p. administracija@silute.lt; Tel. (8 441) 79 282
 • Dėl rekomendacijų, draudimų, ribojimų karantino metu: Šilutės rajonos savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Tel. +370 655 99 064.
 • Dėl reikalingumo saviizoliacijai nustatymo: Visuomenė sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėją R. Jovaišaitė, Tel. +370 678 82 964.
 • Asmenims, kuriems reikalinga saviizoliacija, tačiau neturima tam sąlygų: D. Drobnienė, Tel. +370 687 74687 ir A. Būdvytis tel. +370 612 20900.
Svarbi informacija Klaipėdos regiono gyventojams:

Klaipėdoje pradės veikti mobilus patikros punktas, kuriame bus galimybė išsitirti dėl įtariamo koronaviruso (COVID-19). Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad Klaipėdoje mobilus patikros punktas yra pasiruošęs veikti nuo kovo 18 d. popietės, tačiau šiuo metu yra laukiama LR Sveikatos apsaugos ministerijos leidimo. Mobilus patikros punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) bus prie „Švyturio“ arenos. Patikros punkto darbo laikas – kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val.

Tikimasi, kad mobilaus patikros punkto atsiradimas bus reikšminga pagalba Klaipėdos universitetinei ligoninei, kuri šiuo metu yra vienintelė įstaiga Vakarų Lietuvoje, turinti teisę imti tepinėlius covid-19 virusui diagnozuoti. Mobilus Klaipėdos patikros punktas aptarnaus miesto ir aplinkines Kretingos, Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Skuodo, Šilutės savivaldybes.

Į šį punktą žmogus galės atvykti automobiliu. Neišlipus iš automobilio jam bus paimtas tepinėlis dėl covid-19 viruso ligos nustatymo, tada žmogus galės važiuoti namo ir izoliuotis namuose, kol paaiškės rezultatai. Nustačius poreikį hospitalizuoti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba, kuri pacientą nugabens į ligoninę. Tiriamųjų tepinėliai ištyrimui bus gabenami į Vilnių.

Svarbu žinoti, kad į mobilius patikros punktus negali vykti žmonės, pajutę ligos simptomus. Pradėjus staiga karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui ir, jei 14 dienų laikotarpyje iki simptomų pradžios asmuo keliavo bet kurioje užsienio šalyje ir/ar turėjo kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu infekcija užsikrėtusiu asmeniu, pirmiausia jis turės skambinti trumpuoju telefono numeriu 1808. Konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Nusprendus tirti, konsultantui pacientas turės pateikti kontaktinius duomenis. Taip pat paciento bus paklausta, ar jis gali į mobilų patikros punktą atvykti su asmenine transporto priemone. Jeigu pacientas tokią galimybę turės, su juo susisieks mobilaus patikros punkto koordinatorius, kuris nurodys atvykimo laiką ir vietą.

Naujausią informaciją apie Covid-19 virusą Lietuvoje  www.koronastop.lt

Naujienų prenumerata

Nepraleiskite svarbių Klaipėdos regiono naujienų prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.  


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą ir el. paštą), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau KlaipedaRegion.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X
Naujienų prenumerata