Baltic Biking UPGRADE

Projekto pavadinimas: Baltijos šalių dviračių turizmo gerinimas (angl. Baltic Biking UPGRADE)

Projekto tikslas: padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) kurti dviračių turizmui patrauklius pasiūlymus bei sėkmingai pasiekti užsienio rinkas. Projekto veiklomis bus taip pat siekiama sustiprinti Pietų Baltijos regiono matomą tarptautinėje dviračių turizmo rinkoje ir stiprinti Eurovelo 10 maršruto plėtrą bei valdymą glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo dėka.

Projekto idėja kilo įvertinus, kad MVĮ žino „EuroVelo 10 – Baltijos jūros dviračių maršruto“ potencialą, tačiau neturi gebėjimų ir žinių, kaip susieti savo paslaugų pasiūlymus su maršrutu ir parduoti jį būsimiems klientams. Devyni partneriai, apimantys šešias šalis, sieks padėti MVĮ plėtoti dviračiams palankias paslaugas, kurti dviračių turizmo produktus ir pasiūlymus.

Projekto įgyvendinimas startavo 2023 m. rugsėjo 1 d. ir truks trejus metus (iki 2026 m.). Projekto vadovaujantis partneris yra Lenkijos Pamario (ang. Pomorskie) regiono turizmo valdyba. Projekte dalyvauja 6 šalys – 5 iš jų priklauso EuroVelo 10 (Lenkija, Lietuva, Švedija, Danija, Vokietija). Šios penkios šalys apjungia daugiau nei 4900 km minėto maršruto (iš viso 9100 km).

Projekto metu bus stengiamsi išspręsti MVĮ, įsikūrusių EuroVelo 10 Pietų Baltijos zonoje, iššūkius: žinių trūkumą, neišplėtotus dviratininkams draugiškų paslaugų standartus, paslaugas ir pasiūlymus, taip pat tvirtų verslų bendradarbiavimo ir partnerystės tinklų trūkumą. Pagrindiniam projekto tikslui pasiekti bus organizuojami specialūs mokymai, kaip kurti naujus pasiūlymus, skirtus tarptautinei auditorijai, gairės, kaip pradėti, speciali kampanija naujiems pasiūlymams parduoti ir kvietimas prisijungti prie „EuroVelo 10“ tinklo Pietų Baltijos šalyse. Plotas.remti pietinėje EuroVelo 10 – Baltijos jūros dviračių maršruto dalyje.

Projekte dalyvaujantys partneriai:

Pamario turizmo taryba, Lenkija

Vakarų Pomeranijos regioninė turizmo organizacija, Lenkija
Lolland-Falster turizmo organizacija, Daniją
Danijos dviračių turizmo organizacija, Danija
Asociacija “Klaipėdos regionas”, Lietuva
Blekingės regionas, Švedija
Švedijos dviračių sporto organizacija, Švedija
Barth miestas, Vokietija
Europos dviratininkų federacija, Belgija

Biudžetas: bendras projekto biudžetas yra 1 936 077, 90 Eur, iš jų asociacijos “Klaipėdos regionas”biudžetas yra 182 415,12 Eur. Projektas finansuojamas iš Interreg Pietų Baltijos jūros programos.

Projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpis: 2023 m. rugsėjo 1 d. – 2026 m. rugpjūčio 31 d.